14 Ocak 2010 Perşembe

kırmızıdon he-man chapter II (:

Başnot: He-man ; İkinci bölüm: ülke gündeminden eksik olmayan açılım,protokol ve de domuz gribine kurban olduğu için yayınımıza uzunca bir süre sansür uygulandı izleyicilerimizden özür dileriz (:

önemle duyulur: yazı +18'lik olmakla birlikte ;cinsellik ve giydirmece içermektedir (:


Evet arkadaşlar giydirmece masalımızın ikinci bölümü ile sizlerleyiz


chapter I flashbackhe-man bölüm I linkte de verildiği üzere;

-evvel zamanda eternia adı verilen bozkır ülkede yaşayan sakinleri anlatır bu hikaye,

gölgeler diyarında pervasızca dolaşan eternia prensi kırmızı donlu he-man ,

kendi halinde çiringiri ile gününü gün eder iken , ipnetor insanı tarafından ülkesi istilaya uğramıştır,babası tarafından saraya davet edilen kırmızı don çeşnibaşıcısına uygunsuz yakalanıp aniden boyut değiştirmiş ve de “gölgelerin gücü adına” diyerek ;kırmızı donlu bir kahraman olmuştur , ormandan koşar adım ,ülkesini istila eden ipnetor insanı ile yüzleşmek amacı ile kılıcı kuşanmış yola çıkmıştır …chapter II

“Büyük Kapışma!”


Eternia istila edilmek üzereydi ,bir kıvılcım ile yer yerinden oynayıp her şey alt üst olabilirdi.İpnetor insanının bu rahatlığı ordusuna güven aşılar iken, kırmızı don memleketinin yollarına düşmüş çiringiri üzerinde dört nala eternia diyarına doğru yol almaktaydı.haydi yiğidim haydi diyerek korkak kedimizi gaza getirmeye çalışırken görülüyordu.çiringir ilişkide hep üstte olmayı sevdiğinden bu hal ve vaziyet hoşuna gitmesede,elinden de bir şey gelmiyordu. kırmızı don malum kelimeleri söylemiş ; gölgelerden aldığı güç ile dumur olmuş ve kılıcı kazara çiringira tutmuştu.sihir bizim kediciği korkusuz bir kaplana bürümüş gibi görünsede *altın semer hikayesin de ki eşek misali yine aynı uyuz kediydi..Başnota yakın üst not :

*altın semer; bknz ;atasözü ve deyimler sözlüğü sahife 46, eşeğin altına olan tutkusu anlatılmaktadır…
İpnetor insanı tahtına kurulmuş bir gözü ile de eternia’yı keser iken ,diğer yandan da*şeytani kahkahası ile etrafına moral depoluyordu.halinden bir hayli memnun görünüyordu bir bildiği vardı İpnetorun...o anın gelmesini bekliyor **soteye yatmış, viskisini yudumluyor;nerde o eski savaşlar azizim nerde , barut çıktı mertlik bozuldu diyor ama çevresindekiler dediklerinden hiçbir şey anlamadığından olsa gerek basıyordu şeytani kahkahayı nihahahah!
Orta dipnot:

*şeytani kahkaha nihahahah; bknz: bir iblisin günlüğü adlı eser, sahife 13

adı geçen eserde İblisin de gülebileceği kanıtlanmıştır…

** “soteye yatmak” bknz :tdk sahife 25, uygun anı beklemek, bulunca da o anı kendini göstermek,zaman zaman et sote ile karıştırılır dikkat edilmelidir…kırmızı don nihayetinde ülkesine dönmüş ve babasından brifingini almıştı,durum biraz da abartılarak anlatılmış; ipnetorun kırmızı don için sunduğu iyi dilekler çarpıtılarak sunulmuştu.kendi için duydukları;aylak, totoş, ve kedi düşkünü seks manyağı sıfatları karşısında iyice gaza gelen kahramanımız “kırmızı don he-man” tam kıvama gelmişti…

söylenenler onu smackdown moduna getirmiştir,*yalaannn söylüyorsununuz ulennnn yalannnn!!! diyerek İpnetoru savunma moduna bile geçmişti ki! babasından yediği şamar ile kendine gelmişti.olgun insan halden anlayan ;sarayın büyücüsü lokman sultan, araya girerek kralın izni ile söz alıp kırmızı donu durumun vehameti ve de olası durumlar için uyarma yoluna düşmüştü. elinde ki iksir **mutlusonusyusu ipnetor için kullanmak üzere kırmızı dona tanıtıyor ve de ***prospektüsüde yanına iliştirerek sırtını sıvazlıyordu. “haydin babayiğit göster kendini” .kırmızı don şaşkındı! bu ürünü savaşın hangi etabında kullanacağını bilmediğinden; lokman sultana bu şaşkınlığını sormuş ama , lokman sultan’ın verdiği

ateş-su -toprak ve mutlusonusyus doğanın 4 elementidir yanıtı ile başlayan vaaz zırvalıkları nutuk haline dönmüştü bile.. kırmızı don sorup soracağına pişman olmuştu..


dipnotların en uygunsuzu:

* yalaann söylüyorsunnn ;bknz: kadir inanır ile büyümek kitabı ,sahife 145 ; zorda kalınca inanmak istemediğinde başvurulacak erkekçe dayanak..

**mutlusonusyus; bknz: yaradılış destanı,sahife 333 kısaca hepimizin de bildiği sex shopların vazgeçilmez ürünü olan geciktirici..

***prospektüs ; bknz: yunan mitolojisin de eski bir tanrı, her şeyi bilen adam,Hıncal Uluç’un atası diye de bilinir..


Elinde iksir yola düşen kırmızı don nihayetinde kapışma için son hazırlıklarını yapıyor helallik alacağı birkaç dostu ile de vedalaşıp *rambovari bir şekilde koca orduya, yanında birkaç çapulcu ile saldırmak üzere hazırlanıyordu..topladığı çapulculara vilyım volıs edası ile gaza getiren bir konuşma yapmaya çalışmış! ama her sözünde birkaç kişinin eksildiğini görünce yanlışı görmüş geri adım atmıştı bile..Dibe yakın ortacık not:

*rambovari;bknz amerikan tarihi oryantalizm günceleri, adlı eseri sinemaya uyarlayan jön silvistirin hayal dünyasında ki kahramanlıkların seri filmleri..

**Vilyım volıs(william wallace),bknz , scoth tarihi araştıramaları sahife 1476 ,İskoç halk kahramanı esas oğlan götünden şimşek çıkartabilen yüce şahsiyet..


kırmızı don tüm hazırlıkları son kez gözden geçirip eyleme geçmişti artık.surlar önünde peydahlanmış ipnetor , eternia da ki bu hareketliliği hemen fark etmiş ve de yandaşlarına talimatı vermişti ;nihahahah ! hazırlanın koçlarım, * totoş ve tayfası geliyor.saraydan ipnetora doğru yola çıkan kırmızı don, her adımında bir endişe görülüyordu ,çaresizdi korktuğunu belli etmemeye çalışsa da tırsık kedisi çiringirdan farksızdı durumu..nihayetinde karşı karşıya gelmişlerdi iki kahraman birbirlerini baştan aşağı iyice ve slowmotion edasında süzdekten sonra, ateş için bir kıvılcımı bekleyen o sahneyi canlandırıyorlardı,**horoz dövüşünü andıran atışmaları ***şakir’i bile gölgede bırakıyordu …


dibe iyice yaklaşmakta olan dipnot:

*totoş bknz,yumuşakçaların isim ve anlamları adlı eser sahife 69,Hollanda dili olan flemenkçeden türemiştir, orjinali topitop olup,zamanla değişime uğramıştır. gerçek anlamı: naif,sevecen ,potansiyel verici vb..

** horoz dövüşü; teknolojiden bihaber yaşayan, abazagillerden elizabeth’in torunlarının kutsal hayvan horozun haremini kıskanarak intikam alması ile başlamış sonrasında paralı bir kumara dönüşmüştür. halen Denizli ve Meksika da devam etmektedir ..

*** şakir bknz ;Yeşilçam unutulmaz filmler;Çiçek Abbas da ki dolmuş şoförü,kırmız montlu alman çizmeli adam,halkın sevgilisi,hain bir evlat,kötü bir abi ,çapkın bir eş …Söz düellosundan sıkılan İpnetor hamlesini yapmış kılıcını çekmişti.nihayetinde büyük çarpışma başlamıştı,görenler inanamıyordu ,totoş kırmızı don sihirli sözlerin de yardımıyla İpnetorun ordusunu kırıp geçiriyordu…çiringir bile farklıydı ,kükremesi bile İpnetorun ordusunu iki paralık ediyordu…ordular birbirlerini yerken, İpnetor sotesinde uygun anı bekliyordu, kırmızı donu gafil avlama peşindeydi.ne kadar çabalasa da İpnetorun ordusu çığ gibiydi.kırmızı don çarpışmanın geçen saatlerinde bir başına kalmıştı , zaten bir avuç olan ordusu kalakala çiringira kalmıştı…İsteği olmuştu İpnetorun, kırmızı donun ordusu *hacamat edilmişti ..İpnetor nedeni hala bilinmez teke tek savaşmak istemişti kırmızı don ile..sonunu getireceğini bildiği halde,istemesede ekmek parası napalım diyerek senaristler için bunu yapmayı uygun görüyordu..**er meydanına çıkan iki yiğit kılıçlarını çekmeden sohbete başlamıştı bile….


nihayetinde dipnot:

*hacamat; bknz : argo tarihi mecmuası ,sahife 444, savaş ve benzeri kavgalarda çil yavrusu gibi dağılan insanların arkasına bakmadan koştuğunda çıkardığı feryat! tükenmişliğin nidası..

** er meydanı;bknz :delikanlılar ile mertlik üzerine söyleşi,sahife 15,barut icat edilmeden,kanı deli akan yiğitlerin kozlarını paylaştığı açık kapalı fark etmeyen mekanlar

Arkası yarın

Chapter III

teke-tek(kim kalacak acep,hep-yek)’ten kareler;f.ferdi durusulu..

2 yorum:

 1. Nerden buluyorsun bunları :)))))))Süpersin :)
  Ama +18 (ben de pek sansürcümüyüm ne :)))

  YanıtlaSil
 2. ehii abla dost:))
  tşk ederim, evet akıllı işaretlerden eklemeliydim
  iyi hatırlattınız hemen ekliyorum artı ibaresi :))

  YanıtlaSil

"yorumlayınız,yorunuz,yordurunuz efendim"